michael michael
119
BLOG

Wyzwania XXI wieku. Kiedyś krążyło po USA mnóstwo anegdot o niez

michael michael Polityka Obserwuj notkę 15

lo-hp [ michael ] Dosłownie legendy, o jego inteligencji, niezwykłej bystrości umysłu i niesamowitej wprost podzielności uwagi. Podobno umiał skupić się nawet na dwóch działaniach równocześnie. Wyobraźcie sobie Państwo, dawał sobie radę na przykład ze spacerowaniem i równoczesnym paleniem fajki. Takie anegdoty prawdopodobnie zwichnęły mu prezydencką karierę, choć podobny styl żartów zupełnie nie zaszkodził Helmutowi Kohlowi.

Różnie się w polityce plecie. Anegdotka jest taka sobie, ale chyba nie ma lepszego wprowadzenia do zrozumienia na czym polega przejście od sposobu rozumienia rzeczywistości metodą CM = 1, do technik właściwych dla CM = 2. Sam się nieraz dziwię, jak moi rozmówcy są zdumieni łatwością uchwycenia istoty rzeczy.

Trochę jak z tym słynnym mówieniem prozą. Jest to oczywiste, łatwe i naturalne. Ale jednak nie zdajemy sobie sprawy, że tak właśnie jest, a zorientowanie się, że to rzeczywiście jest potężne narzędzie, które praktycznie używane, automatycznie mnoży przyrodzony człowiekowi geniusz przez dwa. Jest to zdanie sobie sprawy z wielowymiarowości wszystkich naturalnych zjawisk i roli czasu w tych wszystkich zjawiskach.

Jest to właśnie owo przejście Geralda Forda. Nie jedno zdarzenie, ale kilka równocześnie. Tradycyjnym, odrobinę bardziej naukowym wyobrażeniem tej metody jest przejście od metody logiki formalnej, logiki albo łańcucha zdarzeń następujących jedno po drugim do metody opisu zjawisk, które mogą być opisane diagramami sieciowymi albo np. grafami Feynmana. W ekonomii jest to przejście od metody układania harmonogramu Gantta - Adamieckiego do metody programowania sieciowego PERT, zastosowanej kiedyś przez armię amerykańską do zarządzania projektem budowy rakiet Polaris.

W takiem systemie dawały opisać się wszystkie czynności żywej rzeczywistości. Nie będę opisywał tego zbyt dokładnie, zaraz domaluję linki do odpowiednich haseł w Wikipedii. Ale zdajmy sobie sprawą, że siłę tej metody można bardzo łatwo opanować i błyskawicznie stosować do analizowania bardzo wielu zjawisk. Sami odkryjemy jak niezwykle atrakcyjne są możliwości biorące się z praktycznego zastosowania tego mocnego narzędzia, rozumianego jako sposób obserwowania i rozumienia rzeczywistości. Trochę więcej dowiemy się z dyskusji, która mam nadzieję, za chwilę się rozwinie.

Bardzo mnie interesuje pokazanie, że siła tej metody natychmiast obnaża i ujawnia wady współczesnego, polskiego dyskursu politycznego. Otóż, istota tego środka analizy zjawisk politycznych polega na stworzeniu możliwości odejścia od paskudnego nawyku oceniania według jednego tylko kryterium, uznawania jedynej słusznej racji, nawet bez próby pomyślenia o przyjęciu jakieś reguły wyboru, choć by nawet tylko "albo - albo". Współczesne dyskusje, praktycznie wszędzie, przebiegają na zasadzie jednokryteryjności, bez zauważenia żadnej, nawet najmniejszej roli czynników innych niż "oficjalne uznane za słuszne", zlikwidowanie roli czasu we wszystkich realnych zjawiskach. Nie mówię nawet o roli historii. Mówię oczywiście o rozmowach o polskiej rzeczywistości i przyszłości. W polityce istnieje tylko chwila bieżąca. Wydaje się, że ani przeszłość, ani przyszłość nikogo nie obchodzi.
Co się z Polską stanie, gdy Tusk cztery lata porządzi?
Jakie są prawdopodobne skutki wyboru PO, oprócz oczywiście uzyskania większości parlamentarnej przez tę partię?
A może od tego Polskę szlag trafi? A kogo to równo obchodzi?

O co chodzi w polityce?
Co to jest polityka?
Jaki jest cel uprawiania polityki?

Walka o władzę. I to wszystko. Jedynym celem, słynnej już gry politycznej, jest zdobywanie i utrzymywanie władzy. Polityków ocenia się tylko z punktu widzenia jakości ich wycwanienia się w skuteczności tej walki i trzymania się stołka. Jest to teoria politologii badającej wyłącznie jakość spawu pomiędzy tyłkiem, a fotelem. To jest łatwizna, niestety i politologiczne kanciarstwo. To jest znakomita pożywka dla politycznej szarlatanerii.

Ogólnopolskim cyrk, tyle, że nie Monty Pythona, a Reykowskiego. Było to niezwykle charakterystyczne we wszelkim telewizyjnym mądrzeniu się, wszelkich politologicznych pseudouczonych. Nie wymieniam nazwisk, bo wszyscy stali się przez tę jednostronność zupełnie nierozróżnialni. Szukam linka do rysunku Andrzeja Mleczko "Nie pieprz bez sensu", bo jest on najlepszą rezenzją do pracy polskich politologów we wszystkich mediach.

Tak jak w starym powiedzeniu o człowieku, któremu wszystko się tylko z jednym kojarzy. To jest istota tego błędu, nie tylko polskiej domeny publicznej. Można spróbować zainteresować się innymi możliwymi celami politycznymi, którymi być może zajmuje się prawdziwa polityka i żywi politycy. Może jeszce chodzić o pieniądze, albo ułożenie sobie "odejścia" na przyszłość, aby tylko powiedzieć o najprostszych ewentualnościach. Innym, bardzo ważnym celem sprawowania władzy jest racja stanu kraju, w którym rządzą politycy.

Politycy w obszarze racji stanu także mogą wybrać sobie kilka różnych kryteriów, założyć różne prędkości osiągania tak pomyślanych celów, mogą rozważać ich wzajemne oddziaływania.

Jeden może sobie wyobrazić taki, a inny polityk inny sposób wykorzystania swoich przewag w tak wyobrażonych polach aktywności politycznej. Za chwilę przedyskutujemy sobie taki harmonogram, typu PERT, dla konkretnej sekwencji ważnych dla Polski elementów racji stanu, ustalając jakąś przykładową hierarchię ważności. Na tym polega wielokryteryjność. Ułożenie celów politycznych w hierarchię ważności też jest przykładem użycia jakiegoś kryterium.

Taka metoda jest być ona użyteczna, w każdej praktyce życiowej. Każdy może być geniuszem. Wystarczy przekonać się, że najmocniejsze nawet środki pracy umysłowej są w naszym zasięgu.

Przystępuję do dyskusji przykładu. Za chwilę.

 

MASZ JUŻ RZĄD SWOICH MARZEŃ:

________________________________________________________________________________________ Jest godzina 01:15 czasu polskiego, "Najwyższy Czas" zabrać się za robotę. Ulubionym argumentem używanym w kampanii wyborczej było stwierdzenie, że w czasie 2 lat w Polsce wybudowano 6 km autostrad. Skąd należy wyciągnąć wniosek, że przez dwa lata rząd nie zrobił nic. Mówił to Tusk, Nowak, Paradowska, Wierzejski, Lepper, Żakowski, Wołek, no i różni naukowcy, nawet wyjątkowo umiarkowany Niesiołowski. Tylu mądrych ludzi w ładnych garniturach. No tak, przez dwa lata rządu PiS zbudowano tylko 6 albo 8 kilometrów autostrad. Prawda?

.

Tak, to szczera prawda. Nawet sami pisowcy to potwierdzali. A jak tylko 6 kilometrów, to skandal! Przecież trzeba wybudować co najmniej tysiąc kilometrów. W tym tempie nie zrobi się tego nawet w 100 lat. No tak, wniosek oczywisty, z tych Kaczorów to rzeczywiście są cieniasy. Na Mistrzostwa Europy w 2012 będziemy mieli co najwyżej 30 kilometrów. Dramat, trzeba te Kaczory natychmiast z Polski wywalić. Wszystkie kibole, aż wyją.

.

I w ten sposób cała Polska przyjęła się na koszmarne kłamstwo, które jest tak prymitywne, że na jego rozkminienie potrzebna jest minuta na myślenie. Minuta zastnanowienia i mamy 100% pewności, że nawet ta śliczna Paradowska, podstarzała striptizerka z Superstacji, łże jak bura suka. Bez wątpienia. To jest co łgarstwo tak prymitywne, że aż kusi, aby z bani kłamcom przyłożyć. Za plucie w naszą inteligencję.

 

 

 

Pierwsza czynność umysłowa jest taka, nie mamy prawa dać sobie wcisnąć kitu. Zawsze musimy włączyć własne urządzenie kontrolne: Free Your Mind. Zawsze musimy podjąć próbę zorientowania się, co się naprawdę w rzeczywistości dzieje, musimy dążyć do zrozumienia rzeczywistości na tyle, aby na zdrowy chłopski rozsądek rozumieć co się faktycznie dzieje, aby rozumieć rzeczywistość, taką jaka ona jest, a nie taką, jaką chcą nam wkręcić propagandziści.

 

 

Aby zrobić tę weryfikację zadajmy sonbie parę pytań kontrolnych:
Co to jest ta budowa autostrady, jak mniej więcej przebiega, na czym to w ogóle polega? Ile kilometrów autostrady musi powstawać tygodniowo, aby przez cztery lata powstało ich tysiąc? Albo inaczej, ile kilometrów autostrady powinny Kaczory wybudować w pierwszym miesiącu swojej kadencji, aby zdążyć z wybudowaniem tysiąca w cztery lata?

 

Pierwsze pytanie kontrolne: Ile czasu trwa budowa kilometra autostrady? Weźmy jako przykład budowę domku jednorodzinnego. Czas budowy jednego takiego domu - dwa lata. A ile się buduje tysiąc domków, czy dwa tysiące lat? Nie, jeden domek buduje się dwa lata, a tysiąc domków można robić jednoceśnie też w dwa lata. Ale krócej się nie da. Wybudowanie jednego, czy tysiąca, trwa tyle samo, ale szybciej nie powstanie ani jeden. I tyle.

 

I już prawie wszystko jasne.

Bogatszy zestaw uwag do tego przykładu jest na stronie Maryli. http://maryla.salon24.pl/47171,index.html
http://www.wz.uw.edu.pl/cbsz/Polityka93-02.pdf
www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=11631

________________________________________________________________________________________
[...] "Wygrały "wolne" media, wrzask, pomówienia. ..." (adam.em)
[...] "Rady Rownego dla Polski" (Unicorn)
[...] "Polityczna poprawność, a mentalność totalitarna" (Agnieszka Kołakowska)
ç
"Kolonialna mentalność polskich elit" (EwaThompson)
çobowiązkowe
[...] "O barierach epistemologicznych w kształceniu" (Eine)
[06] "Gra o sumie zerowej?" (michael)
[66] "Metafory i znaki szczególne „układu” (michael)
[67] "Rozważania o „układzie” (michael)
http://www.youtube.com/watch?v=GoZIO9qu1Fk (Komentarz od woy2 "Ciekawy link")
http://lista-obecnosci.blogspot.com/ ç
http://coo.livenet.pl/
http://coo.livenet.pl/
http://ira.coo.livenet.pl/

michael
O mnie michael

Jesteśmy skazani na rzetelną analizę naszych korzeni, sumienną refleksję filozoficzną i na skrupuatne wyciąganie praktycznych wniosków. Jestem więc wyrachowanym przeciwnikiem poprawności politycznej, bo wpycha ona w arogancką gnuśność myśli, wiąże stereotypami i mistyczną wiarą w trujący urok haseł - pięknych tylko od frontu. Tak myślę o przyszłości. Mój e-mail: mil@mail2michael.com michael: http://michael-rwe.blogspot.com michael: http://michael-wolnaeuropa.blogspot.com/ Rosyjska wytwornica gęstej mgły Ptak nielot, zwany limitem Linki do moich poprzednich postów: 225. DEBILIZM POLSKIEGO ŻYCIA PUBLICZNEGO 224. Popyt na Janusza Palikota 223. Andrzej Wajda - Oligarcha demodernizacji Polski 222. O co chodzi, początek konstruktywnej propozycji 221. Ustawa o zwalczaniu przemocy w rodzinie 220. Fine tuning, Odsłona IV Zero tolerancji do myślenia 219. Fine tuning, Odsłona III Czy nowa konstrukcja? 218. Fine tuning, Odsłona II Zwariowani liberałowie 217. Fine tuning, Odsłona I Noworoczne rozmowy 216. Fine tuning. Subtelnego zestrojenia życzę! 215. Czy polska prawica jest bezjajeczna? 214. Sprawa hazardu? To nie żadna afera, to propaganda. 213. 28 lat 212. Wszczepienie odporności na dziejące się zło 211. Świadomość geopolityczna, na kilka dni przed... 210. Czas na projekt Rzeczypospolitej.(IGP) 209. Musimy zorganizować think tank, by Polskę odzyskać 208. Strategia wyborcza - Europejskie wybory (IGP) 207. Kombinacja operacyjna Dziennika przeciwko gospodarce 206. PAMIĘĆ i TOŻSAMOŚĆ. Treść polskiej polityki (IGP) 205. DUPEK STANU 204. SAISONSTAAT. Treść polskiej polityki (IGP) 203. Przyczynek do polskiej geopolityki. (IGP) 202. DEMORALIZUJĄCE CECHY FAŁSZYWYCH DIAGNOZ 201. Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy. 200. Okrągły Stół, biskup Bronisław Dębowski i Angela Merkel 199. KTO TRZYMAŁ SMYCZ – AGENCI CZY DYSYDENCI? 198. Światowy problem: OBAMA. Treść polskiej polityki VII IGP 197. Z tym rosyjskim gazem idzie w parze parę lip. 196. EPIGONIA [1] 195. WYBIERZMY MĄDRZE. Treść polskiej polityki. - Część VI 194. Nowa "Euforia" 193. FATALNA FIKCJA*). Część V (IPG) 192. Treść polskiej polityki - wariant motywacyjny. Część IV 191. List z podróży 190. Treść polskiej polityki. Bez złudzeń - pożegnanie z mitami. 189. Treść polskiej polityki. Część II (IPG) 188. Gruzja jest testem. Cel jest dalej - Treść polskiej polityki 187. Gruzja jest testem. Cel jest dalej 186. XXI wiek - program pozytywny (IGP). 185. Aresztowanie Wojciecha Sumlińskiego 184. Czy grozi nam pełzająca ewolucja w stronę zła? (IGP) 183. RUCH FUNKCJONARIUSZY. (IGP) 182. Polska doktryna obronna w ścieku TVN 181. Polska doktryna obronna (IGP) 180. BOLSZEWIZATOR 179. Kombinacja operacyjna "Dziennika" 178. Dlaczego rząd Donalda Tuska musi odejść? 177. II Apel Aspiryny 176. Przyczynowość i przypadkowość w historii (IGP) 175. Ptak nielot, zwany limitem (IGP) 174. Jak zorganizować Polskę (IGP) 173. Instytut Geopolityki Polskiej (IGP) 172. Sprawa Bolka.*) 171. Eurotalibowie i katyńscy strzelcy 170. Fundamentalne pomieszanie porządków... 169. Gruby błąd Erazma... 168. Art. 10 ust. 1. Ustrój Rzeczypospolitej... 167. Systemy ustrojowe. Czy wszyscy okuliści są kłamcami? 166. Systemy ustrojowe Rzeczpospolitej. 165. Niebezpieczna równość, groźna wolność... 164. Zegarmistrz światła kolorowy. 163. Czy można żyć z dziurą w głowie? 162. Bardzo ważny temat geopolityczny 161. Król oblał egzamin 160. 3 Maj. Dzień Polskiej Racji Stanu 159. Zdefiniować wroga politycznego, aby go pokonać 158. Duby Smalone 157. Cenzura. Tybet w Europie. 156. Wracam do przerwanego wątku,... 155. OBCY 154. Słowo o tym konkretnym bojkocie. 153. Popieram protest 152. Incitatus, pierwszy koń mianowany senatorem 151. Sejm wybrał. A jak teraz zagwarantować sukces? 150. Ponawiam rekomendację. Nie głosować za ratyfikacją. 149. Jak wybrać kartę, która zagwarantuje sukces? 148. Powiem jedno. Ja na miejscu Jarosława Kaczyńskiego... 147. O Traktacie Lizbońskim i Margaret Thatcher. Rekomendacja 146. Margaret Thatcher i iluzje XXI wieku 145. Margaret Thatcher: "UE jest skazana na niepowodzenie, 144. Marzec 2008. Staranna analiza wydarzeń 143. Marzec 2008 Polska Sprawa Narodowa 142. Pomieszanie porządków. 141. Debata o prawicy - mieszanie porządków. 140. Czerwony Kapturek 66 139. Oszukana demokracja cd 138. Słuchałem dzisiaj przemówienia Jarosława Kaczyńskiego 137. Jerzy Czartoryski "Czarna Lista" Ministra Sikorskiego 136. "Oszukana demokracja" (Pisze się) 135. Moje boje nad Bzdurą 134. Herbert? 133. Nie ma litości dla skurwysynów 132. Eureko i postaw czerwonego sukna 131. Analizując źródło sukcesu rynkowego GW. 130. Analiza SWOT w polityce. 129. Dzisiejszy dzień dostarczył ekscytujących zdarzeń 128. OBRONA WYPRZEDZAJĄCA 127. Wyzwania XXI wieku.W zachwycie nad cudzym bełkotem. 126. Bezpieczeństwo energetyczne Europy zagrożone. 125. Bardzo ciekawa dyskusja miała miejsce. 124. Nudziarze a nauka uczciwego myślenia. 123. Nudziarze. 122. Wychowanie klasyczne 121. 2008 Ku pokrzepieniu serc 120. Siedziałem w jednej celi z mordercą 119. Analiza założeń polityki zagranicznej 118. Okiem trenera 117. Wynik meczu Polska - Rosja 0 : 12 116. Wyzwania XXI wieku. Koniec z normalnością. 115. Koniec końca świata. Sto dni jeszcze trwa. 114. 5 grudnia 2007. Urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego. 113. Venissa, cerebrologia, wielki plan polityczny,... 112. Prymitywne widzenie Świata. Neksjalizm. 111. Wyzwania XXI Wieku. Neksjalizm. 110. Fragmenty wiersza Mariana Hemara,... kto rządzi światem, 109. Wyzwania XXI wieku. Państwo strachu. 108. Zdziecinnienie światowych elit. 107. Wyzwania XXI wieku. Stulecie chirurgów. 106. Wyzwania XXI wieku. Przejście od CM=1 do CM=2. 105. Wyzwania XXI wieku. Ćwiczenie praktyczne. 104. Wyzwania XXI wieku. Katastrofalna prognoza dla PO. 103. Wyzwania XXI wieku. Początek klęski mitu specjalizacji. 102. Wyzwania XXI wieku. Narzędzia i mity sprawnego myślenia. 101. Anioł śmierci. Azrael? Nie, jest inny kandydat. 100. Tanie Państwo. O jakości myślenia. 99. Eureko, czyli jeden z błędów PiS. 98. Niebezpieczne mity poprawności politycznej. 97. Jak informuje najnowszy „Dziennik”. 96. Już wiem jaki jest wynik wyborów. 95. Umówmy się tak. 94. Skandal Stulecia. 93. Luźna obserwacja z życia czarnej propagandy. 92. Zapis cenzury w sprawie suwerenności Polski. 91. Sprawa polskiej suwerenności gospodarczej i politycznej. 90. Moja rada dla sztabu wyborczego PiS 89. Moja rada dla posłanki Jolanty Szczypińskiej 88. Publiczność w pewnym sensie nie zachowywała się poprawnie 87. Po debacie opowieść o oszustwie stulecia. 86. Wydarzyło się dzisiaj coś niezwykle dla Polski ważnego. 85. Tusk zaczyna mi się niepodobać. 84. Idea trójpodziału władzy. 83. Wyzwania Cywilizacji XXI wieku 82. Przedwyborcza rozmowa o Konstytucji III RP. 81. Przedwyborcze problemy i wyzwania cywilizacji XXI wieku. 80. Idiotyzm roku: - Który z polityków ma więcej do ugrania? 79. Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej 78. Idiotyzm roku? Nie! Strzał w dziesiątkę! 77. Skąd ten strach Redaktora Romana Kurkiewicza? 76. Glosa (γλώσσα) 75. O demoralizujących cechach ustroju gospodar... PRL - Cz II 74. O demoralizujących cechach ustroju gospodarczego PRL 73. Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację 72. OBYWATELSKI CERTYFIKAT ZAUFANIA 71. Osiemnastopunktowy dekalog polityczny 69. Rokita wycofał się na jakiś czas 68. Capo di tutti capi? 67. Upiorna dyskusja z myślącymi inaczej 66. Metafory i znaki szczególne „układu” 65. Rozważania o „układzie” 64. „Obywatelski Certyfikat Zaufania”. Sobotni list do „szczelo” 63. Platformy Obywatelskiej „sprzątanie po PiS” 62. Krok do przodu w zrozumieniu “układu”. (74) 61. Czego durny Giertych nie wie? (10) 60. Wywiad telewizyjny premiera. (15) 59. Bereza Kartuska im się marzy. (21) 58. Tekst w imieniu gangstera (27) 57. Skaner polityczny: - Kto będzie hegemonem prawicy? (13) 56. Słucham teraz w TVP3 posła Wierzejskiego...(28) 55. Marcinkiewicz nie powiedział, że jest podsłuchiwany (70) 54. Ujawniam plan Romana Giertycha (21) 53. Tajemnicze słowo UKŁAD. (72) 52. Żądamy drugiego procesu w Norymberdze. (16) 51. Eumenesie. (23) 50. Fachowe opinie o rządzie PiS: - Szkoda, że padają, (14) 49. Polityczne tchórzostwo Platformy Obywatelskiej, (14) 48. Wiwisekcja wyborcza.(3) 47. Michaelu, najbliższe dni będą decydujące dla Polski. (15) 46. Zaprzęganie nauki. (2) 45. Patriotyzm polskich Żydów (18) 44. Patriotyzm nie jest rasizmem. (11) 43. Patriotyzm jest jak rasizm? (28) 42. Czy RRK jest rosyjskim szpiegiem? (31) 41. Cud nad Wisłą potrzebny od zaraz! (22) 40. 13 sierpnia 2007 roku Jerzy Szmajdziński powiedział (30) 39. Ziobro ma przechlapane? (77) 38. W języku światowej wymiany myśli, ludzi i idei (5) 37. Współczesna definicja komunizmu. (22) 35. Pasożytniczy model komunizmu (10) 34. Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990. (24) 33. Opis komunizmu - diagnoza Pruskiego Sztabu (26) 32. Jakość kompetencji elit. (15) 31. Granice pojmowania rzeczywistości i jakość elit. (31) 30. Realistyczna ocena polskiego marca 1968 (29) 28. Sprawa polskiego interesu narodowego przed Sądem.(38) 27. Rodzina, praca, nauka, religia, oto przyszłość Europy. (37) 26. RACJA STANU - Czy gatunek Europejczyków przetrwa? (38) 25. Integracja europejska jest dla Polski sensownym wyborem.(6) 24. Czy integracja polityczna jest europejskim samobójstwem? (6) 23. Samobójstwo, jako ratunek przed deszczem. (4) 22. Reportaż o najjadowitszych wężach świata.(6) 21. Doczekałem się konferencji prasowej CBA. (50) 20. Alienacja władzy, czy dziennikarskie pogaduszki? (2) 19. Retoryczne pytanie: - Czy Vaclav Klaus jest oszołomem? (22) 18. Czy Vaclav Klaus, Prezydent Czech jest oszołomem? (16) 17. Dlaczego Europa nie uznaje chrześcijańskiej tradycji? (4) 16. RZECZ O WYOBRAŹNI – MISJA IV WŁADZY (36) 15. Gdzie Bukiel ma polską rację stanu? (29) 14. POLSKA RACJA STANU – Wolna Europa? (37) 13. RACJA STANU - Ważny moment historyczny. (60) 12. POLSKA RACJA STANU - Początek wyboru. (14) 11. Gospodarka Kraju jest jak chłopskie gospodarstwo. (9) 10. Tomasz Wróblewski & RobertK - unia intelektualna. (76) 09. Pytania do Pana Chaosu i profesora Sadurskiego. (12) 08. POLSKA RACJA STANU Cz I – streszczenia diagnozy. (5) 07. Bolszewickie kłamstwo – gdzie przyłożyć dłuto? (20) 06. Gra o sumie zerowej? (22) 05. Czemu hieny tak krążą? (11) 04. Jak Człowiek staje się niewolnikiem? (11) 03. CUDOWNA MATERIA DO BATALII POLITYCZNEJ (19) 02. Doktryna hałasu w historii gospodarczej III RP. (8) 01. Czy potrzebna jest jeszcze raz rozgłośnia polska RWE? (31)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka